Annandale Boys & Girls Club - Travel Complete Club Schedule | Export schedule to Excel |
September 2023 | October 2023 | November 2023 | April 2024 | May 2024 | June 2024 |
May 2024 | |||||||||||||||||||||
Date | Time | Home Team | Away Team | Field | Division | ||||||||||||||||
11349 | Sat | May 4 | 10:30 am | NB1365 ABGC U11 Red | vs. | NB13119 FC Frederick 13B | Annandale HS Track turf field | NB11D3 | |||||||||||||
13422 | Sat | May 4 | 11:30 am | NB1169 DCSC Red Metros 11 | vs. | NB11155 ABGC 2011 ACA | Eliot-Hine Middle School Elliott-Hine Middle School | NB13D4 | |||||||||||||
14572 | Sat | May 4 | 12:00 pm | NG10122 SYC 2010G Orange | vs. | NG10124 ABGC Red | Loisdale Park Field 1 - Turf | NG14D5 | |||||||||||||
10549 | Sun | May 5 | 9:00 am | NB14160 ABGC 2014 White | vs. | NB14152 FCVA United 2014B South Black | Annandale HS Track turf field | NB10DP | |||||||||||||
10426 | Sun | May 5 | 10:30 am | NB1469 ABGC 2014 Red | vs. | NB1458 BRYC Elite Academy '14B Teal | Annandale HS Track turf field | NB10DZ | |||||||||||||
10427 | Sun | May 5 | 12:00 pm | NB14118 ABGC 2014 ACA | vs. | NB1460 BRYC Elite Academy '14B Silver | Annandale HS Track turf field | NB10DZ | |||||||||||||
11325 | Sun | May 5 | 8:00 am | NB1355 Alex 2013 Boys Blue | vs. | NB1365 ABGC U11 Red | Hammond Middle School Turf Field | NB11D3 | |||||||||||||
13426 | Sun | May 5 | 10:00 am | NB11155 ABGC 2011 ACA | vs. | NB11122 GFR 11 NVU Black | Mason District Park RF #3 | NB13D4 | |||||||||||||
19430 | Sun | May 5 | 11:30 am | NB06178 ABGC 2006 JB | vs. | NB06169 HERN Estudiantes 2006B Red | Mason District Park RF #3 | NB19D4 | |||||||||||||
21611 | Sun | May 5 | 12:00 pm | NB15100 ABGC RED 2015 | vs. | NB1534 VALR 2015B Gold | Pine Ridge Park #4 B | NB09DM | |||||||||||||
21612 | Sun | May 5 | 1:30 pm | NB15101 ABGC White 2015 | vs. | NB1535 VALR 2015B White | Pine Ridge Park #4 B | NB09DM | |||||||||||||
12228 | Sun | May 5 | 3:00 pm | NB12146 ABGC U12 Red | vs. | NB12110 PW Courage NCSL Red B12 | Pine Ridge Park #4 B | NB12D2 | |||||||||||||
12276 | Sun | May 5 | 11:00 am | NG12102 STER 12G Orange | vs. | NG1272 ABGC U12 Girls Red | Potomac Lakes-Paul Hencken 9A | NG12D2 | |||||||||||||
10448 | Sat | May 11 | 5:30 pm | NB14121 VALR 2014B White | vs. | NB1469 ABGC 2014 Red | Sully Highlands 1B | NB10DZ | |||||||||||||
11334 | Sun | May 12 | 10:30 am | NB1365 ABGC U11 Red | vs. | NB1335 BRU 13B Orange | Annandale HS Track turf field | NB11D3 | |||||||||||||
10438 | Sun | May 12 | 12:00 pm | NB1469 ABGC 2014 Red | vs. | NB1498 FCCH '14 Boys - Red | Annandale HS Track turf field | NB10DZ | |||||||||||||
10439 | Sun | May 12 | 1:30 pm | NB14118 ABGC 2014 ACA | vs. | NB1437 STER 14B Orange | Annandale HS Track turf field | NB10DZ | |||||||||||||
10561 | Sun | May 12 | 3:30 pm | NB14132 STAF Revolution 14B Black | vs. | NB14160 ABGC 2014 White | Embrey Mill Park Field #6A | NB10DP | |||||||||||||
13431 | Sun | May 12 | 8:00 am | NB1151 PAC Elite 11 White | vs. | NB11155 ABGC 2011 ACA | Falls Church HS Stadium | NB13D4 | |||||||||||||
14576 | Sun | May 12 | 2:30 pm | NG10118 LOUD 2010G Silver | vs. | NG10124 ABGC Red | Hal & Bernie Hanson Regional Park Turf #2 | NG14D5 | |||||||||||||
12282 | Sun | May 12 | 9:30 am | NG1295 FCVA United 2012G Black | vs. | NG1272 ABGC U12 Girls Red | Hal and Berni Hanson Regional Park #12 | NG12D2 | |||||||||||||
19437 | Sun | May 12 | 12:00 pm | NB06178 ABGC 2006 JB | vs. | NB06128 BRYC Elite Academy '06B Black | Mason District Park RF #3 | NB19D4 | |||||||||||||
21624 | Sun | May 12 | 12:00 pm | NB15101 ABGC White 2015 | vs. | NB1531 FFC u9 Boys Arsenal | Pine Ridge Park #4 A | NB09DM | |||||||||||||
21623 | Sun | May 12 | 1:30 pm | NB15100 ABGC RED 2015 | vs. | NB1532 FFC u9 Boys Liverpool | Pine Ridge Park #4 A | NB09DM | |||||||||||||
12230 | Sun | May 12 | 12:30 pm | NB1221 ARL 2012B Blue | vs. | NB12146 ABGC U12 Red | Williamsburg MS 1B | NB12D2 | |||||||||||||
11344 | Sat | May 18 | 1:30 pm | NB1308 LOUD 2013B Silver | vs. | NB1365 ABGC U11 Red | Potomac Green Park #4 | NB11D3 | |||||||||||||
21633 | Sun | May 19 | 9:00 am | NB1513 STAF Revolution 15B Blue | vs. | NB15100 ABGC RED 2015 | Embrey Mill Park Field #4B | NB09DM | |||||||||||||
12238 | Sun | May 19 | 12:30 pm | NB1207 VSA 12B Pre-ECNL II | vs. | NB12146 ABGC U12 Red | Long Park Turf #6A | NB12D2 | |||||||||||||
14580 | Sun | May 19 | 11:00 am | NG10124 ABGC Red | vs. | NG10123 NVSC 2010G Blue | Mason District Park RF #3 | NG14D5 | |||||||||||||
13436 | Sun | May 19 | 12:30 pm | NB11155 ABGC 2011 ACA | vs. | NB11123 PW Courage Challenge B11 | Mason District Park RF #3 | NB13D4 | |||||||||||||
12288 | Sun | May 19 | 12:00 pm | NG1272 ABGC U12 Girls Red | vs. | NG1238 ALEX 2012 Girls White | Pine Ridge Park #4 A | NG12D2 | |||||||||||||
10449 | Sun | May 19 | 3:00 pm | NB1401 TAFC Team America Spartans 2014 | vs. | NB14118 ABGC 2014 ACA | Plum Ctr ( old Edsall Park Ctr) RF #1 | NB10DZ | |||||||||||||
21634 | Sun | May 19 | 12:30 pm | NB1586 STER 15B Orange | vs. | NB15101 ABGC White 2015 | Potomac Lakes-Paul Hencken 9A | NB09DM | |||||||||||||
11335 | Sun | May 19 | 10:30 am | NB1383 DCSC Red Metros 13 | vs. | NB1365 ABGC U11 Red | Washington Episcopal School (WES) Grass Field | NB11D3 |
- rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 9