Sat, September 8, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
4
|
|
10:00 am |
Nortac Colibri B06 Jose
|
2-2
|
Crossfire Select B06 White
|
Wilson High School 2
|
5
|
|
1:00 pm |
Bainbridge Island FC B06 White
|
2-0
|
WS Raptors SC
|
Battle Point Park 4
|
3
|
|
1:00 pm |
Kent United B06 White
|
2-1
|
NSC B06 Black Bieler
|
Petrovitsky 2
|
2
|
|
2:00 pm |
Seattle United South B06 White
|
1-1
|
MIFC Maroon B06
|
Genesee Playfields Genesee Upper
|
6
|
|
3:00 pm |
Northwest United FC B06 Red
|
0-1
|
Seattle United SH B06 Black
|
Skagit River Park 3
|
1
|
|
3:00 pm |
FME Xtreme 06 - Draeger
|
5-2
|
Storm King B06 Cyclone
|
Surprise Lake Middle School Turf Field
|
Sat, September 15, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
10
|
|
9:30 am |
NSC B06 Black Bieler
|
3-0
|
WS Raptors SC
|
Doug Allen Sports Field Grass
|
8
|
|
12:30 pm |
Seattle United SH B06 Black
|
9-1
|
Nortac Colibri B06 Jose
|
Kellogg Middle School Kellogg Turf
|
12
|
|
1:00 pm |
Storm King B06 Cyclone
|
2-2
|
Crossfire Select B06 White
|
Agnew Field South
|
9
|
|
2:00 pm |
Kent United B06 White
|
3-4
|
MIFC Maroon B06
|
Kentridge High School Stadium
|
7
|
|
3:00 pm |
FME Xtreme 06 - Draeger
|
5-1
|
Northwest United FC B06 Red
|
Surprise Lake Middle School Turf Field
|
Sat, September 22, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
14
|
|
10:00 am |
Seattle United SH B06 Black
|
0-3
|
NSC B06 Black Bieler
|
Kellogg Middle School Kellogg Turf
|
16
|
|
10:30 am |
MIFC Maroon B06
|
0-2
|
WS Raptors SC
|
Islander Middle School
|
17
|
|
1:00 pm |
Bainbridge Island FC B06 White
|
3-4
|
FME Xtreme 06 - Draeger
|
Battle Point Park 4
|
18
|
|
2:30 pm |
Storm King B06 Cyclone
|
0-0
|
Seattle United South B06 White
|
Agnew Field South
|
15
|
|
5:00 pm |
Kent United B06 White
|
5-0
|
Nortac Colibri B06 Jose
|
Petrovitsky 2
|
Sun, September 23, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
13
|
|
11:00 am |
Crossfire Select B06 White
|
0-4
|
Northwest United FC B06 Red
|
60 Acres Soccer Complex Field 1
|
11
|
|
2:00 pm |
Bainbridge Island FC B06 White
|
2-3
|
Seattle United South B06 White
|
Battle Point Park 4
|
Sat, September 29, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
23
|
|
9:00 am |
Nortac Colibri B06 Jose
|
3-4
|
FME Xtreme 06 - Draeger
|
Wilson High School 2
|
22
|
|
10:30 am |
MIFC Maroon B06
|
0-5
|
Seattle United SH B06 Black
|
Islander Middle School
|
19
|
|
1:00 pm |
Crossfire Select B06 White
|
2-3
|
Bainbridge Island FC B06 White
|
Perrigo Park Perrigo 1
|
20
|
|
3:00 pm |
Seattle United South B06 White
|
1-2
|
NSC B06 Black Bieler
|
Georgetown
|
24
|
|
3:00 pm |
Northwest United FC B06 Red
|
6-5
|
Kent United B06 White
|
Skagit River Park 3
|
21
|
|
3:30 pm |
WS Raptors SC
|
2-0
|
Storm King B06 Cyclone
|
Delridge Community Center North Field
|
Sat, October 6, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
25
|
|
10:30 am |
FME Xtreme 06 - Draeger
|
2-1
|
Crossfire Select B06 White
|
Surprise Lake Middle School Turf Field
|
26
|
|
12:30 pm |
Seattle United South B06 White
|
2-2
|
WS Raptors SC
|
Genesee Playfields Genesee Upper
|
28
|
|
12:30 pm |
NSC B06 Black Bieler
|
6-1
|
MIFC Maroon B06
|
North Creek Playfields 1
|
30
|
|
1:00 pm |
Storm King B06 Cyclone
|
3-3
|
Bainbridge Island FC B06 White
|
Agnew Field South
|
27
|
|
3:00 pm |
Kent United B06 White
|
3-2
|
Seattle United SH B06 Black
|
Petrovitsky 2
|
Sun, October 7, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
29
|
|
4:00 pm |
Nortac Colibri B06 Jose
|
3-1
|
Northwest United FC B06 Red
|
Wilson High School 1
|
Sat, October 13, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
31
|
|
9:00 am |
Crossfire Select B06 White
|
1-0
|
Seattle United South B06 White
|
Marymoor Park Marymoor 1
|
34
|
|
10:30 am |
MIFC Maroon B06
|
5-0
|
Nortac Colibri B06 Jose
|
Islander Middle School
|
32
|
|
11:00 am |
Seattle United SH B06 Black
|
4-2
|
WS Raptors SC
|
Twin Ponds
|
36
|
|
12:30 pm |
Storm King B06 Cyclone
|
1-1
|
NSC B06 Black Bieler
|
Agnew Field South
|
35
|
|
1:00 pm |
Bainbridge Island FC B06 White
|
3-0
|
Northwest United FC B06 Red
|
Battle Point Park 5
|
33
|
|
3:00 pm |
Kent United B06 White
|
1-5
|
FME Xtreme 06 - Draeger
|
Petrovitsky 2
|
Sat, October 20, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
37
|
|
12:00 pm |
Crossfire Select B06 White
|
2-2
|
Kent United B06 White
|
Perrigo Park Perrigo 2
|
40
|
|
1:30 pm |
MIFC Maroon B06
|
2-0
|
Storm King B06 Cyclone
|
Islander Middle School
|
38
|
|
3:00 pm |
Seattle United South B06 White
|
0-2
|
Seattle United SH B06 Black
|
Jefferson Playfield
|
41
|
|
3:00 pm |
Nortac Colibri B06 Jose
|
2-4
|
Bainbridge Island FC B06 White
|
Wilson High School 1
|
39
|
|
3:30 pm |
WS Raptors SC
|
5-3
|
FME Xtreme 06 - Draeger
|
Delridge Community Center North Field
|
Sun, October 21, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
42
|
|
5:00 pm |
Northwest United FC B06 Red
|
0-2
|
NSC B06 Black Bieler
|
Skagit Valley College Turf
|
Sat, October 27, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
43
|
|
10:00 am |
FME Xtreme 06 - Draeger
|
1-4
|
Seattle United SH B06 Black
|
Columbia Junior High Stadium Stadium
|
46
|
|
12:30 pm |
NSC B06 Black Bieler
|
3-1
|
Bainbridge Island FC B06 White
|
North Creek Playfields 4
|
44
|
|
2:00 pm |
Seattle United South B06 White
|
4-1
|
Kent United B06 White
|
Genesee Playfields Genesee Lower
|
47
|
|
3:00 pm |
Nortac Colibri B06 Jose
|
0-12
|
Storm King B06 Cyclone
|
Wilson High School 1
|
45
|
|
3:30 pm |
WS Raptors SC
|
4-0
|
Crossfire Select B06 White
|
Delridge Community Center North Field
|
48
|
|
5:00 pm |
Northwest United FC B06 Red
|
1-2
|
MIFC Maroon B06
|
Skagit Valley College Turf
|
Sat, November 3, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
50
|
|
9:30 am |
Seattle United SH B06 Black
|
3-2
|
Crossfire Select B06 White
|
Twin Ponds
|
54
|
|
1:00 pm |
Storm King B06 Cyclone
|
1-1
|
Northwest United FC B06 Red
|
Agnew Field South
|
53
|
|
1:00 pm |
Bainbridge Island FC B06 White
|
3-2
|
MIFC Maroon B06
|
Battle Point Park 4
|
51
|
|
1:00 pm |
Kent United B06 White
|
0-3
|
WS Raptors SC
|
Petrovitsky 2
|
49
|
|
3:00 pm |
FME Xtreme 06 - Draeger
|
2-1
|
Seattle United South B06 White
|
Surprise Lake Middle School Turf Field
|
52
|
|
3:30 pm |
NSC B06 Black Bieler
|
1-0
|
Nortac Colibri B06 Jose
|
North Creek Playfields 2
|
Sat, November 10, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
56
|
|
11:00 am |
Seattle United SH B06 Black
|
3-3
|
Storm King B06 Cyclone
|
Twin Ponds
|
55
|
|
12:00 pm |
Crossfire Select B06 White
|
0-5
|
NSC B06 Black Bieler
|
Perrigo Park Perrigo 2
|
60
|
|
1:00 pm |
Northwest United FC B06 Red
|
0-0
|
Seattle United South B06 White
|
Skagit Valley College Turf
|
59
|
|
1:30 pm |
Bainbridge Island FC B06 White
|
4-2
|
Kent United B06 White
|
Battle Point Park 5
|
57
|
|
3:30 pm |
WS Raptors SC
|
1-0
|
Nortac Colibri B06 Jose
|
Delridge Community Center North Field
|
58
|
|
4:30 pm |
MIFC Maroon B06
|
1-5
|
FME Xtreme 06 - Draeger
|
Islander Middle School
|
Sat, November 17, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
65
|
|
10:30 am |
MIFC Maroon B06
|
3-0
|
Nortac Colibri B06 Jose
|
Islander Middle School
|
62
|
|
12:30 pm |
Seattle United South B06 White
|
2-2
|
Crossfire Select B06 White
|
Genesee Playfields Genesee Lower
|
64
|
|
12:30 pm |
NSC B06 Black Bieler
|
2-0
|
Storm King B06 Cyclone
|
North Creek Playfields 4
|
61
|
|
3:00 pm |
FME Xtreme 06 - Draeger
|
5-3
|
Kent United B06 White
|
Fife High School Stadium
|
66
|
|
3:00 pm |
Northwest United FC B06 Red
|
1-3
|
Bainbridge Island FC B06 White
|
Skagit Valley College Turf
|
63
|
|
3:30 pm |
WS Raptors SC
|
4-2
|
Seattle United SH B06 Black
|
Delridge Community Center North Field
|
Sat, December 1, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
67
|
|
9:00 am |
Crossfire Select B06 White
|
3-4
|
MIFC Maroon B06
|
Perrigo Park Perrigo 2
|
68
|
|
10:30 am |
Seattle United SH B06 Black
|
1-0
|
Bainbridge Island FC B06 White
|
Twin Ponds
|
71
|
|
1:00 pm |
Nortac Colibri B06 Jose
|
0-0
|
Seattle United South B06 White
|
Wilson High School 2
|
72
|
|
1:30 pm |
Storm King B06 Cyclone
|
4-1
|
Kent United B06 White
|
Albert Haller Playfields Field 9
|
69
|
|
3:30 pm |
WS Raptors SC
|
4-2
|
Northwest United FC B06 Red
|
Delridge Community Center North Field
|
Sat, December 8, 2018
|
GAME# |
|
Time |
Home |
|
Away |
Location
|
70
|
|
2:00 pm |
NSC B06 Black Bieler
|
2-2
|
FME Xtreme 06 - Draeger
|
North Creek Playfields 1
|