Valor Soccer Complete Club Schedule Export schedule to Excel
September 2022 October 2022 November 2022 December 2022 January 2023 February 2023 March 2023 April 2023 September 2023 October 2023 November 2023 December 2023 January 2024 February 2024 March 2024 April 2024
  March 2024
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
4 Sat Mar 2 12:00 pm STU B10 Evolution- Sanchez 4:1 Valor B10 Aberilla First Creek Middle School Turf Field BU14 (10) Division 3 Green
6 Sat Mar 2 1:00 pm Seattle United NW G10 Blue vs. Valor G10 Morency Franklin HS Turf GU14 (10) Division 2
3 Sat Mar 2 5:15 pm Tracyton SC B10 Black vs. Valor B10 Thompson Gordon Fields 1 BU14 (10) Division 4 Green
4 Sat Mar 2 2:30 pm Valor G12 D'Ambrosio vs. Valor G12 Childs Petrovitsky 2 GU12 (12) Division 4
5 Sat Mar 2 9:00 am Seattle United SH B11 White 2:2 Valor B11 Robinson Shorecrest HS BU13 (11) Division 4
4 Sat Mar 2 10:45 am Southlake Select G10 White vs. Valor G10/11 Whitehurst Starfire Sports Field 3 GU14 (10) Division 3
6 Sat Mar 2 3:50 pm NSC B14B Raptors vs. Valor B14 Krise-Russo Woodinville Sports Field 2A BU10 (14) Division 2
36 Sun Mar 3 10:00 am Crossfire Select G 07/08 A vs. Valor G08 S-Rasband Perrigo Park Perrigo 1 GU17 Division 3 (07)
5   Sat Mar 9 Valor B13 Barney vs. Harbor Soccer Club SDP B13 (Stone) BU11 (13) Division 4 Green
11   Sat Mar 9 BUFC B09/10 Blue vs. Valor B09 Natividad BU15 (09) HS Division 2
9 Sat Mar 9 2:30 pm Seattle United NW B11 White vs. Valor B11 Robinson Ballard High School Turf BU13 (11) Division 4
5 Sat Mar 9 11:45 am Harbor Soccer Club SDP B10/11 (Perez) vs. Valor B10 Thompson Gig Harbor High School Field 1 BU14 (10) Division 4 Green
7 Sat Mar 9 12:15 pm Valor B14 Krise-Russo vs. BUFC B14 Blue Petrovitsky 2 BU10 (14) Division 2
6 Sat Mar 9 2:00 pm Valor G12 D'Ambrosio vs. Seattle United South G12 Blue Petrovitsky 2 GU12 (12) Division 4
5 Sat Mar 9 3:00 pm Valor B10 Aberilla vs. FME SC B10 White Ravensdale Park Field 2 BU14 (10) Division 3 Green
2 Sun Mar 10 Harbor Soccer Club SDP G12/13 (Campigotto) vs. Valor G12 D'Ambrosio GU12 (12) Division 4
10   Sat Mar 16 Valor B14 Krise-Russo vs. Seattle United SH B14 White BU10 (14) Division 2
7   Sat Mar 16 Valor B13 Barney vs. Tracyton SC B14 Orange BU11 (13) Division 4 Green
7   Sat Mar 16 Valor B10 Aberilla vs. STU B10 Evolution- Sanchez BU14 (10) Division 3 Green
8   Sat Mar 16 Valor B10 Thompson vs. Tracyton SC B10 Black BU14 (10) Division 4 Green
7 Sat Mar 16 Seattle United South G12 Blue vs. Valor G12 Childs GU12 (12) Division 4
11   Sat Mar 16 Valor G10 Morency vs. FME SC Storm G10 (Wolfrom) GU14 (10) Division 2
11   Sat Mar 16 Valor B11 Robinson vs. Sky River Pumas BU13 (11) Division 4
13 Sat Mar 16 4:00 pm Seattle United B09 (Bu15) - 8th Grade Teams vs. Valor B09 Natividad Ingraham High School Field 1 BU15 (09) HS Division 2
5   Sat Mar 16 11:00 am Irish Lions vs. Valor G08 S-Rasband Kasch Park Field #2 GU17 Division 3 (07)
7 Sat Mar 16 2:00 pm Whatcom County Select G10 Sorenson vs. Valor G10/11 Whitehurst Phillips 66 Soccer Park Turf 1 GU14 (10) Division 3
8 Sat Mar 16 2:30 am Seattle United SH G12 Blue vs. Valor G12 D'Ambrosio Shoreline Center Shoreline B East GU12 (12) Division 4
8 Sun Mar 17 Valor B09 Natividad vs. Whatcom County Select B09 BU15 (09) HS Division 2
2 Fri Mar 22 5:00 pm Valor B11 Robinson vs. MIFC B11 White Petrovitsky 2 BU13 (11) Division 4
10   Sat Mar 23 Harbor Soccer Club SDP B13 (Stone) vs. Valor B13 Barney BU11 (13) Division 4 Green
10   Sat Mar 23 Valor B10 Thompson vs. Harbor Soccer Club SDP B10/11 (Perez) BU14 (10) Division 4 Green
10   Sat Mar 23 Valor G12 Childs vs. Harbor Soccer Club SDP G12/13 (Campigotto) GU12 (12) Division 4
10   Sat Mar 23 Valor G10/11 Whitehurst vs. Harbor Soccer Club SDP G10/11 (Hernandez) GU14 (10) Division 3
14   Sat Mar 23 Valor B11 Robinson vs. IFC B11 Select/Long BU13 (11) Division 4
10 Sat Mar 23 6:30 pm FME SC B10 White vs. Valor B10 Aberilla BU14 (10) Division 3 Green
13 Sat Mar 23 11:00 am MIFC B14 Maroon vs. Valor B14 Krise-Russo Clyde Hill Elementary Field 1 BU10 (14) Division 2
20 Sat Mar 23 1:30 pm Southlake Select B09 Red vs. Valor B09 Natividad Foster High School Stadium BU15 (09) HS Division 2
14 Sat Mar 23 11:00 am HSA Select G10-Hill vs. Valor G10 Morency Hiawatha Community Center Sports Field GU14 (10) Division 2
23 Sat Mar 23 2:00 pm Valor G08 S-Rasband vs. South Whidbey Reign Ravensdale Park Field 2 GU17 Division 3 (07)
31   Sun Mar 24 Valor G08 S-Rasband vs. Crossfire Select G 07/08 A GU17 Division 3 (07)
4 Sun Mar 24 11:00 am Tracyton SC B14 Orange vs. Valor B13 Barney Gordon Fields 1B BU11 (13) Division 4 Green
16   Sat Mar 30 Valor B14 Krise-Russo vs. Seattle United NW B14 White BU10 (14) Division 2
11   Sat Mar 30 Valor B13 Barney vs. FME SC B14 Blue BU11 (13) Division 4 Green
11   Sat Mar 30 Valor B10 Aberilla vs. SK United B2010 BU14 (10) Division 3 Green
12   Sat Mar 30 Valor G12 D'Ambrosio vs. Harbor Soccer Club SDP G12/13 (Campigotto) GU12 (12) Division 4
24   Sat Mar 30 Valor B09 Natividad vs. FME SC B09 Blue BU15 (09) HS Division 2
17 Sat Mar 30 11:00 am BUFC G10 Blue/Gold vs. Valor G10 Morency Newport Hills Park Soccer Field GU14 (10) Division 2
11 Sat Mar 30 3:00 pm Seattle United SH G12 Blue vs. Valor G12 Childs Whitman Middle School Whitman MS GU12 (12) Division 4
16 Sat Mar 30 9:00 am MIFC B11 White vs. Valor B11 Robinson Wilburton Soccer Field BU13 (11) Division 4

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Feb 8