Whatcom County Select Complete Club Schedule Export schedule to Excel
September 2022 October 2022 November 2022 December 2022 February 2023 March 2023 April 2023 September 2023 October 2023 November 2023 December 2023 February 2024 March 2024 April 2024
  March 2024
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
3 Sat Mar 2 12:00 pm Crossfire Select G12 A vs. Whatcom County Select G11 Sorenson Grasslawn Park 2 GU13 (11) Division 3 Blue
4 Sat Mar 2 12:00 pm Crossfire Select B10B (Caufield) 4:2 Whatcom County Select B10 Spanel Perrigo Park Perrigo 1 BU14 (10) Division 3 Blue
6 Sat Mar 2 4:00 pm Whatcom County Select B12 Hansen 2:3 Seattle United NW B12 White Phillips 66 Soccer Park Turf 2 BU12 (12) Division 4 Blue
4 Sat Mar 2 10:30 am PSA Force G12 Black 2:0 Whatcom County Select G12 Lindsey Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU12 (12) Division 2
3 Sat Mar 2 2:30 pm Whatcom County Select B11 Hansen 2:0 HSA Select B11 Shelland Whatcom Community College Orca Field BU13 (11) Division 3 Blue
2 Sun Mar 3 2:00 pm Whatcom County Select G11 Sorenson vs. MIFC G11 Maroon Phillips 66 Soccer Park Turf 1 GU13 (11) Division 3 Blue
3 Sun Mar 3 3:30 pm Whatcom County Select G10 Sorenson 1:1 Harbor Soccer Club SDP G10/11 (Hernandez) Phillips 66 Soccer Park Turf 1 GU14 (10) Division 3
5 Sat Mar 9 2:00 pm Whatcom County Select B10 Spanel vs. MIFC B10 Maroon Bellingham High School Turf BU14 (10) Division 3 Blue
6 Sat Mar 9 3:15 pm NWSC Deception FC B11 vs. Whatcom County Select B11 Hansen Fort Nugent Park Field #9 BU13 (11) Division 3 Blue
9 Sat Mar 9 1:30 pm Southlake Select B09 Red vs. Whatcom County Select B09 Foster High School Stadium BU15 (09) HS Division 2
6 Sat Mar 9 3:15 pm Southlake Select G10 White vs. Whatcom County Select G10 Sorenson Foster High School Stadium GU14 (10) Division 3
9 Sat Mar 9 10:30 am Irish Lions vs. Whatcom County Select B12 Hansen Kasch Park FIeld #3 BU12 (12) Division 4 Blue
5 Sat Mar 9 2:30 pm Whatcom County Select G12 Lindsey vs. MIFC G12 Maroon Phillips 66 Soccer Park Turf 2 GU12 (12) Division 2
5 Sat Mar 9 12:00 pm Seattle United NW G11 Blue vs. Whatcom County Select G11 Sorenson Shoreline Center Shoreline A GU13 (11) Division 3 Blue
12 Sun Mar 10 4:00 pm MIFC G11 Maroon vs. Whatcom County Select G11 Sorenson GU13 (11) Division 3 Blue
14   Sat Mar 16 Whatcom County Select B09 vs. WFC Rangers B09 MS BU15 (09) HS Division 2
7 Sat Mar 16 12:00 pm Whatcom County Select B10 Spanel vs. Crossfire Select B10B (Caufield) Civic Field Stadium BU14 (10) Division 3 Blue
8 Sat Mar 16 12:00 pm Whatcom County Select G11 Sorenson vs. Crossfire Select G12 A Phillips 66 Soccer Park Turf 1 GU13 (11) Division 3 Blue
7 Sat Mar 16 2:00 pm Whatcom County Select G10 Sorenson vs. Valor G10/11 Whitehurst Phillips 66 Soccer Park Turf 1 GU14 (10) Division 3
7 Sat Mar 16 11:00 am Whatcom County Select B11 Hansen vs. NSC B11C Samurai Phillips 66 Soccer Park Turf 2 BU13 (11) Division 3 Blue
7 Sat Mar 16 1:00 pm Whatcom County Select G12 Lindsey vs. PSA Force G12 Black Phillips 66 Soccer Park Turf 2 GU12 (12) Division 2
12 Sat Mar 16 2:30 pm Whatcom County Select B12 Hansen vs. Seattle United SH B12 White Phillips 66 Soccer Park Turf 2 BU12 (12) Division 4 Blue
8 Sun Mar 17 Valor B09 Natividad vs. Whatcom County Select B09 BU15 (09) HS Division 2
1 Sun Mar 17 3:00 pm Seattle United SH B10 Blue vs. Whatcom County Select B10 Spanel Shoreline Center Shoreline A BU14 (10) Division 3 Blue
19   Sat Mar 23 Seattle United B09 (Bu15) - 8th Grade Teams vs. Whatcom County Select B09 BU15 (09) HS Division 2
10 Sat Mar 23 11:00 am MIFC B10 Maroon vs. Whatcom County Select B10 Spanel International School Upper BU14 (10) Division 3 Blue
10 Sat Mar 23 10:30 am Whatcom County Select G11 Sorenson vs. Seattle United NW G11 Blue Phillips 66 Soccer Park Turf 2 GU13 (11) Division 3 Blue
9 Sat Mar 23 2:00 pm Whatcom County Select B11 Hansen vs. Seattle United SH B11 Blue Phillips 66 Soccer Park Turf 2 BU13 (11) Division 3 Blue
10 Sat Mar 23 3:15 pm MIFC G12 Maroon vs. Whatcom County Select G12 Lindsey Spiritridge Elementary Turf GU12 (12) Division 2
9 Sun Mar 24 12:00 pm Whatcom County Select G10 Sorenson vs. NWSC Deception FC G10 Phillips 66 Soccer Park Turf 1 GU14 (10) Division 3
16   Sat Mar 30 Cascade FC B12 Black vs. Whatcom County Select B12 Hansen BU12 (12) Division 4 Blue
11 Sat Mar 30 10:00 am Whatcom County Select G12 Lindsey vs. NWSC Deception FC G12 Phillips 66 Soccer Park Turf 2 GU12 (12) Division 2
11 Sat Mar 30 4:00 pm Whatcom County Select B10 Spanel vs. Seattle United SH B10 Blue Phillips 66 Soccer Park Turf 2 BU14 (10) Division 3 Blue

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Feb 8