Fife-Milton-Edgewood Soccer Club Complete Club Schedule
Export schedule to Excel
TBD
September 2022
October 2022
November 2022
December 2022
January 2023
February 2023
March 2023
April 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
March 2024
Date
Time
Home Team
Away Team
Field
Division
4
Sat
Mar 2
2:30 pm
MIFC B11 Maroon
2:5
FME SC B11 White
Chinook Middle School West
BU13 (11) Division 3 Green
6
Sat
Mar 2
11:30 am
MIFC G14 Maroon
1:2
FME SC G14 Blue
Clyde Hill Elementary Field 1
GU10 (14) Division 2/3
3
Sat
Mar 2
2:45 pm
Southlake Select G11 Red
5:3
FME SC G11 Blue
Hazen High School Turf
GU13 (11) Division 2
3
Sat
Mar 2
2:00 pm
HSA select G12 - Templin
1:4
FME SC G12 Blue
Moshier Park South
GU12 (12) Division 1
3
Sat
Mar 2
12:00 pm
Seattle United NW G15 Blue
4:2
FME SC G15 Blue
Ridgecrest Elementary East
GU09 (15) Division 1
4
Sat
Mar 2
4:00 pm
Seattle United SH B13 Blue
3:1
FME SC B13 Blue
Shoreline Center Shoreline A West
BU11 (13) Division 1
3
Sat
Mar 2
1:30 pm
SK United B2010
5:1
FME SC B10 White
South Kitsap High School Kitsap Bank Stadium
BU14 (10) Division 3 Green
33
Sat
Mar 2
3:30 pm
PSA Force G05 Black
0:3
FME SC G05/06 Blue
Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2
GU19 Division 1 (05)
3
Sat
Mar 2
9:00 am
FME SC B14 Blue
7:0
Harbor Soccer Club SDP B13 (Stone)
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU11 (13) Division 4 Green
4
Sat
Mar 2
10:30 am
FME SC Storm G10 (Wolfrom)
1:2
HSA Select G10-Hill
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU14 (10) Division 2
4
Sat
Mar 2
2:00 pm
FME SC B12 Blue
1:2
Atletico B12 Azul
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU12 (12) Division 2 Green
33
Sat
Mar 2
11:00 am
BUFC Bellevue United G09 XL
4:0
FME SC G09 Blue
Wilburton Soccer Field
GU16 Division 1 (08)
8
Sun
Mar 3
3:00 pm
IFC G08 Select/Macfarlan
1:4
FME SC G08 Blue
Central Park 3
GU16 Division 1 (08)
2
Sun
Mar 3
9:30 am
FME SC G15 Blue
4:2
Seattle United SH G15 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU09 (15) Division 1
5
Sun
Mar 3
11:00 am
FME SC G05/06 Blue
0:1
Bainbridge Island FC G05 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU19 Division 1 (05)
9
Sun
Mar 3
1:00 pm
FME SC G07 Blue
3:1
Seattle United NW G07 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU17 Division 1 (07)
5
Sat
Mar 9
10:00 am
Southlake Select B11 City FC
2:1
FME SC B11 Blue
Foster High School Stadium
BU13 (11) Division 1
6
Sat
Mar 9
9:00 am
Tracyton SC B14 Orange
1:2
FME SC B14 Blue
Gordon Fields 1B
BU11 (13) Division 4 Green
5
Sat
Mar 9
1:30 pm
Crossfire Select G15 B (Rosales)
0:4
FME SC G15 Blue
Marymoor Park Marymoor 4
GU09 (15) Division 1
8
Sat
Mar 9
1:15 pm
BUFC G10 Blue/Gold
1:2
FME SC Storm G10 (Wolfrom)
Odle Middle School Field
GU14 (10) Division 2
6
Sat
Mar 9
12:30 pm
Crossfire Select B10 A
0:1
FME SC B10 Blue
Perrigo Park Perrigo 1
BU14 (10) Division 1
5
Sat
Mar 9
3:00 pm
Valor B10 Aberilla
0:1
FME SC B10 White
Ravensdale Park Field 2
BU14 (10) Division 3 Green
5
Sat
Mar 9
9:30 am
FME SC B12 Blue
2:2
Seattle United South B12 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU12 (12) Division 2 Green
36
Sat
Mar 9
1:00 pm
FME SC G07 Blue
1:3
Bainbridge Island FC G07 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU17 Division 1 (07)
36
Sat
Mar 9
3:00 pm
FME SC G05/06 Blue
2:1
Bainbridge Island FC G05 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU19 Division 1 (05)
5
Sat
Mar 9
5:00 pm
FME SC B13 Blue
2:1
Seattle United NW B13 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU11 (13) Division 1
3
Sun
Mar 10
11:00 am
FME SC B10 Blue
3:2
XLFC B10 xl 2
Dacatur High School Turf Field
BU14 (10) Division 1
5
Sun
Mar 10
9:45 am
FME SC B11 White
5:1
Crossfire Select B11D
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU13 (11) Division 3 Green
5
Sun
Mar 10
11:30 am
FME SC G11 Blue
1:3
HSA Select G11 - Gass
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU13 (11) Division 2
7
Sun
Mar 10
1:15 pm
FME SC G14 Blue
vs.
Seattle United SH G14 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU10 (14) Division 2/3
12
Sun
Mar 10
2:30 pm
FME SC B09 Blue
3:1
Seattle United B09 (Bu15) - 8th Grade Teams
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU15 (09) HS Division 2
11
Sun
Mar 10
4:30 pm
FME SC B13 Blue
1:2
PSA Force B13 Black
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU11 (13) Division 1
27
Sun
Mar 10
6:00 pm
FME SC G07 Blue
6:0
Seattle United South G07 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU17 Division 1 (07)
38
Wed
Mar 13
7:00 pm
FME SC G07 Blue
0:0
Rainier Soccer Alliance Elite G07 Black
Fife High School Stadium
GU17 Division 1 (07)
7
Sat
Mar 16
Atletico B12 Azul
vs.
FME SC B12 Blue
BU12 (12) Division 2 Green
8
Sat
Mar 16
12:30 pm
Harbor Soccer Club SDP B13 (Stone)
0:5
FME SC B14 Blue
Harbor Ridge Middle School - 1
BU11 (13) Division 4 Green
11
Sat
Mar 16
10:30 am
Valor G10 Morency
1:0
FME SC Storm G10 (Wolfrom)
Kentlake High School Stadium Field
GU14 (10) Division 2
15
Sat
Mar 16
4:00 pm
BUFC B09/10 Blue
2:5
FME SC B09 Blue
Odle Middle School Field
BU15 (09) HS Division 2
8
Sat
Mar 16
9:30 am
FME SC G15 Blue
2:2
Seattle United NW G15 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU09 (15) Division 1
37
Sat
Mar 16
11:00 am
FME SC G09 Blue
2:1
Bainbridge Island FC G08 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU16 Division 1 (08)
8
Sat
Mar 16
1:00 pm
FME SC G12 Blue
1:2
HSA select G12 - Templin
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU12 (12) Division 1
8
Sat
Mar 16
3:00 pm
FME SC G05/06 Blue
2:1
HSA Select G05 Coronado
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU19 Division 1 (05)
8
Sat
Mar 16
5:00 pm
FME SC B10 White
1:2
SK United B2010
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU14 (10) Division 3 Green
7
Sat
Mar 16
6:45 pm
FME SC B13 Blue
4:1
Seattle United SH B13 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU11 (13) Division 1
38
Sat
Mar 16
3:15 pm
NSC G08 White (WA)
2:5
FME SC G08 Blue
Woodinville Sports Field 2
GU16 Division 1 (08)
40
Sun
Mar 17
1:00 pm
NSC G08 Green
5:1
FME SC G07 Blue
Canyon Park Junior High School Field
GU17 Division 1 (07)
34
Sun
Mar 17
1:00 pm
FME SC G08 Blue
1:0
BUFC Bellevue United G09 XL
Dacatur High School Turf Field
GU16 Division 1 (08)
40
Sun
Mar 17
11:00 am
FME SC G09 Blue
1:1
IFC G08 Select/Macfarlan
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU16 Division 1 (08)
10
Sun
Mar 17
2:15 pm
FME SC G14 Blue
2:0
Seattle United South G14 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU10 (14) Division 2/3
7
Sun
Mar 17
5:00 pm
FME SC B11 White
2:3
MIFC B11 Maroon
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU13 (11) Division 3 Green
8
Sun
Mar 17
6:45 pm
FME SC B11 Blue
0:2
Norpoint FC Diablos Rojos B'11
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU13 (11) Division 1
10
Sat
Mar 23
3:00 pm
Crossfire Select G11 B (Clarke)
0:4
FME SC G11 Blue
Marymoor Park Marymoor 4
GU13 (11) Division 2
10
Sat
Mar 23
11:00 am
Crossfire Select B11D
3:0
FME SC B11 White
Perrigo Park Perrigo 1
BU13 (11) Division 3 Green
42
Sat
Mar 23
3:30 pm
Crossfire Select G09 A
1:0
FME SC G08 Blue
Perrigo Park Perrigo 1
GU16 Division 1 (08)
13
Sat
Mar 23
3:00 pm
Seattle United NW G14 Blue
0:3
FME SC G14 Blue
Ridgecrest Elementary East
GU10 (14) Division 2/3
10
Sat
Mar 23
9:00 am
FME SC G15 Blue
3:1
Crossfire Select G15 B (Rosales)
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU09 (15) Division 1
9
Sat
Mar 23
10:15 am
FME SC B14 Blue
3:1
Tracyton SC B14 Orange
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU11 (13) Division 4 Green
10
Sat
Mar 23
11:45 am
FME SC G12 Blue
2:4
Tracyton SC G12 Orange
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU12 (12) Division 1
13
Sat
Mar 23
1:15 pm
FME SC Storm G10 (Wolfrom)
4:2
Seattle United SH G10 Blue
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU14 (10) Division 2
10
Sat
Mar 23
6:30 pm
FME SC B10 White
vs.
Valor B10 Aberilla
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU14 (10) Division 3 Green
10
Sat
Mar 23
5:45 pm
Seattle United South B12 Blue
4:2
FME SC B12 Blue
Van Asselt Elem
BU12 (12) Division 2 Green
10
Sat
Mar 23
4:30 pm
Seattle United NW B13 Blue
2:9
FME SC B13 Blue
Whitman Middle School Whitman MS
BU11 (13) Division 1
9
Sun
Mar 24
9:00 am
FME SC B10 Blue
1:1
Crossfire Select B10 A
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU14 (10) Division 1
18
Sun
Mar 24
11:00 am
FME SC B09 Blue
5:0
HSC Warriors B09 (Meza)
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU15 (09) HS Division 2
1
Sun
Mar 24
2:45 pm
FME SC Storm G10 (Wolfrom)
3:1
Crossfire Select G10 B
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU14 (10) Division 2
11
Sun
Mar 24
3:00 pm
Bainbridge Island FC G08 Blue
0:5
FME SC G08 Blue
Woodward Middle School Turf
GU16 Division 1 (08)
12
Sat
Mar 30
9:00 am
Seattle United SH G15 Blue
vs.
FME SC G15 Blue
Echo Lake Elementary East
GU09 (15) Division 1
12
Sat
Mar 30
12:00 pm
STU B10 Evolution- Sanchez
vs.
FME SC B10 White
First Creek Middle School Turf Field
BU14 (10) Division 3 Green
12
Sat
Mar 30
11:45 am
Southlake Select G12/13 Sparks
vs.
FME SC G12 Blue
Hazen High School Turf
GU12 (12) Division 1
12
Sat
Mar 30
11:00 am
Crossfire Select B11 A
vs.
FME SC B11 Blue
Perrigo Park Perrigo 1
BU13 (11) Division 1
11
Sat
Mar 30
10:30 am
Valor B13 Barney
vs.
FME SC B14 Blue
Petrovitsky 1
BU11 (13) Division 4 Green
24
Sat
Mar 30
9:00 am
Valor B09 Natividad
vs.
FME SC B09 Blue
Ravensdale Park Field 2
BU15 (09) HS Division 2
11
Sat
Mar 30
10:30 am
FME SC B12 Blue
vs.
Crossfire Select B13 A (Doleac)
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU12 (12) Division 2 Green
16
Sat
Mar 30
12:00 pm
FME SC G14 Blue
vs.
Southlake Select G14 Red
Surprise Lake Middle School Turf Field
GU10 (14) Division 2/3
11
Sat
Mar 30
1:45 pm
FME SC B11 White
vs.
HSC B11 Eagles FC (Trujillo)
Surprise Lake Middle School Turf Field
BU13 (11) Division 3 Green
- rescheduled in last seven days,
- rescheduled since Feb 8
Prototype;DIIExporter;JQuery;Taffy;TLS_1_0;
Prototype;DIIExporter;JQuery;Taffy;TLS_1_0;IframeResizerContentWindow;