Pilchuck Soccer Alliance Complete Club Schedule Export schedule to Excel
September 2022 October 2022 November 2022 December 2022 January 2023 February 2023 March 2023 April 2023 September 2023 October 2023 November 2023 December 2023 January 2024 February 2024 March 2024 April 2024
  March 2024
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
3   Sat Mar 2 PSA Force G14 Black vs. NWSC Deception FC G14 GU10 (14) Division 1
3 Sat Mar 2 12:00 pm Seattle United NW B14 Blue 1:5 PSA Force B14 Black Echo Lake Elementary West BU10 (14) Division 1
3 Sat Mar 2 1:30 pm NWSC Deception FC G13 0:5 PSA Force G13 Black Fort Nugent Park Field #9 GU11 (13) Division 1
43 Sat Mar 2 1:30 pm PSA Force G08 Black vs. UPSC Storm Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 1 GU16 Division 2 (08)
3 Sat Mar 2 9:00 am PSA Force B13 Black 1:2 Seattle United NW B13 Blue Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 BU11 (13) Division 1
4 Sat Mar 2 10:30 am PSA Force G12 Black vs. Whatcom County Select G12 Lindsey Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU12 (12) Division 2
3 Sat Mar 2 12:00 pm PSA Force B12 Black 5:0 Southlake Select B12 SHB Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 BU12 (12) Division 1
33 Sat Mar 2 3:30 pm PSA Force G05 Black vs. FME SC G05/06 Blue Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU19 Division 1 (05)
3 Sat Mar 2 12:00 pm NSC Wolves 1:0 PSA Force G13 White Woodinville Sports Field 1D GU11 (13) Division 3 Blue
2 Sun Mar 3 12:00 pm PSA Force G13 Black vs. HSA Select G13 Flint Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU11 (13) Division 1
10 Sun Mar 3 1:30 pm PSA Force G10 Black vs. Tracyton SC G10 Orange Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU14 (10) Division 1
2 Sun Mar 3 3:15 pm PSA Force B14 Black vs. Seattle United South B14 Blue Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 BU10 (14) Division 1
9 Sun Mar 3 4:30 pm PSA Force B13 Black vs. Seattle United SH B13 Blue Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 BU11 (13) Division 1
5 Sun Mar 3 12:00 pm NSC B11B vs. PSA Force B11 Black Woodinville Sports Field 1 BU13 (11) Division 2
9 Sat Mar 9 3:00 pm Rainier Soccer Alliance Elite B11 Black vs. PSA Force B11 Black Heritage Recreation Center Field A BU13 (11) Division 2
46 Sat Mar 9 9:00 am Washington Rush Select G08 A vs. PSA Force G08 Black Kasch Park Field #2 GU16 Division 2 (08)
5 Sat Mar 9 2:30 pm Crossfire Select G14 B vs. PSA Force G13 White Marymoor Park Marymoor 1 GU11 (13) Division 3 Blue
5 Sat Mar 9 4:00 pm Crossfire Select G13 A vs. PSA Force G13 Black Marymoor Park Marymoor 1 GU11 (13) Division 1
34 Sat Mar 9 11:30 am Crossfire Select G05 A vs. PSA Force G05 Black Marymoor Park Marymoor 4 GU19 Division 1 (05)
5 Sat Mar 9 12:00 pm Seattle United SH B14 Blue vs. PSA Force B14 Black Ridgecrest Elementary West BU10 (14) Division 1
6 Sat Mar 9 2:30 pm Seattle United SH B13 Blue vs. PSA Force B13 Black Shoreline Center Shoreline B East BU11 (13) Division 1
6 Sat Mar 9 1:30 pm PSA Force G12 Black vs. NWSC Deception FC G12 Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU12 (12) Division 2
7 Sat Mar 9 3:00 pm PSA Force G10 Black vs. Crossfire Select G11 A Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU14 (10) Division 1
6 Sat Mar 9 2:30 pm NSC B12A Vipers vs. PSA Force B12 Black Woodinville Sports Field 1E BU12 (12) Division 1
2 Sun Mar 10 PSA Force B11 Black vs. Tracyton SC B11 Orange BU13 (11) Division 2
16 Sun Mar 10 11:00 am PSA Force G10 Black vs. Crossfire Select G10 A Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU14 (10) Division 1
9 Sun Mar 10 1:00 pm PSA Force G05 Black vs. Bainbridge Island FC G05 Blue Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 GU19 Division 1 (05)
8 Sun Mar 10 3:00 pm PSA Force B14 Black vs. Seattle United NW B14 Blue Strawberry Field Athletic Complex (PSA) 2 BU10 (14) Division 1
11 Sun Mar 10 4:30 pm FME SC B13 Blue vs. PSA Force B13 Black Surprise Lake Middle School Turf Field BU11 (13) Division 1
8   Sat Mar 16 NWSC Deception FC G14 vs. PSA Force G14 Black GU10 (14) Division 1
8   Sat Mar 16 PSA Force G13 Black vs. NWSC Deception FC G13 GU11 (13) Division 1
11   Sat Mar 16 PSA Force B11 Black vs. Seattle United NW B11 Blue BU13 (11) Division 2
8   Sat Mar 16 PSA Force G13 White vs. NSC Wolves GU11 (13) Division 3 Blue
8 Sat Mar 16 1:00 pm Southlake Select B12 SHB vs. PSA Force B12 Black Hazen High School Turf BU12 (12) Division 1
7 Sat Mar 16 1:00 pm Whatcom County Select G12 Lindsey vs. PSA Force G12 Black Phillips 66 Soccer Park Turf 2 GU12 (12) Division 2
8 Sat Mar 16 12:00 pm Seattle United NW B13 Blue vs. PSA Force B13 Black Van Asselt Elem BU11 (13) Division 1
2 Sun Mar 17 PSA Force G13 White vs. Seattle United SH G13 Blue GU11 (13) Division 3 Blue
23   Sun Mar 17 2:00 pm Bainbridge Island FC G05 Blue vs. PSA Force G05 Black Bainbridge High School Stadium GU19 Division 1 (05)
6 Sun Mar 17 2:45 pm Rainier Soccer Alliance Elite G10 Black vs. PSA Force G10 Black Heritage Recreation Center Field A GU14 (10) Division 1
6 Sun Mar 17 3:15 pm North Kitsap G14 Blue vs. PSA Force G14 Black Strawberry Field #1 (Turf) GU10 (14) Division 1
9   Sat Mar 23 PSA Force B12 Black vs. NSC B12A Vipers BU12 (12) Division 1
9   Sat Mar 23 PSA Force G14 Black vs. North Kitsap G14 Blue GU10 (14) Division 1
10   Sat Mar 23 PSA Force G13 Black vs. Crossfire Select G13 A GU11 (13) Division 1
14   Sat Mar 23 PSA Force B11 Black vs. Crossfire Select B12 A BU13 (11) Division 2
10   Sat Mar 23 PSA Force G13 White vs. Crossfire Select G14 B GU11 (13) Division 3 Blue
9 Sat Mar 23 12:00 pm NWSC Deception FC G12 vs. PSA Force G12 Black Fort Nugent Park Field #10 GU12 (12) Division 2
13 Sat Mar 23 5:00 pm Southlake Select G10 Red vs. PSA Force G10 Black Lindbergh High School Turf GU14 (10) Division 1
16 Sun Mar 24 1:00 pm Tracyton SC B11 Orange vs. PSA Force B11 Black Gordon Fields 1 BU13 (11) Division 2
12   Sat Mar 30 PSA Force G12 Black vs. MIFC G12 Maroon GU12 (12) Division 2
11 Sat Mar 30 4:30 pm Crossfire Select G15 A (Doleac) vs. PSA Force G14 Black Marymoor Park Marymoor 4 GU10 (14) Division 1
12 Sat Mar 30 10:30 am Seattle United South B14 Blue vs. PSA Force B14 Black McGilvra School McGilvra Elem BU10 (14) Division 1
12 Sat Mar 30 4:00 pm Seattle United SH G13 Blue vs. PSA Force G13 White Shoreline Center Shoreline B East GU11 (13) Division 3 Blue
12 Sat Mar 30 2:30 pm HSA Select G13 Flint vs. PSA Force G13 Black Walt Hundley Playfield 1 GU11 (13) Division 1

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Feb 8