NPSL Fall 2018
BU13 Division 2 (06) Pts GP W L T GF GA GD PTS
01. NSC B06 White - Kingsmen (WA)   321210024413310
02. Seattle United South B06 Blue   31121011459360
03. Cascade FC B06 Green (WA)   25118213112190
04. Crossfire Select B06 Red (WA)   2412840242400
05. BUFC B06 Rivera (WA)   19126512414100
06. Seattle United NE B06 Blue (WA)   16125612234-120
07. HSA Select B06 - Whitney (WA)   15125701825-70
08. Southlake Select B06 Red   13124712428-40
09. Seattle United West B06 White   7122911332-190
10. Rush Select B06 A   6112901638-220
11. MVP Rapids   2120102739-320
  BU13 Division 2 (06)
Sat, September 8, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
3   9:00 am  MVP Rapids 0-6 Seattle United South B06 Blue Tahoma Senior High School Stadium Field
2   9:00 am  Rush Select B06 A 4-1 Seattle United NE B06 Blue Walter E. Hall Field #1
5   12:45 pm  Cascade FC B06 Green 1-0 Crossfire Select B06 Red Jeanne Hansen Community Park #2 (Turf, lower)
4   1:30 pm  Southlake Select B06 Red 2-2 BUFC B06 Rivera Hazen High School Turf
1   2:00 pm  NSC B06 White - Kingsmen 2-0 HSA Select B06 - Whitney North Creek Playfields 1
Sat, September 15, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
9   9:00 am  Cascade FC B06 Green 4-2 Southlake Select B06 Red Jeanne Hansen Community Park #2 (Turf, lower)
8   9:30 am  Seattle United South B06 Blue 2-2 NSC B06 White - Kingsmen Genesee Playfields Genesee Upper
10   12:00 pm  Crossfire Select B06 Red 5-2 Rush Select B06 A 60 Acres Soccer Complex Field 2
7   12:15 pm  BUFC B06 Rivera 0-1 Seattle United NE B06 Blue Chinook Middle School West
6   3:30 pm  Seattle United West B06 White 0-0 MVP Rapids Queen Anne Bowl Playfield
Sat, September 22, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
14   9:00 am  Rush Select B06 A 1-3 Southlake Select B06 Red Voyager Middle School Field
15   10:30 am  Crossfire Select B06 Red 1-8 NSC B06 White - Kingsmen 60 Acres Soccer Complex Field 1
13   11:30 am  Seattle United South B06 Blue 3-1 Cascade FC B06 Green Genesee Playfields Genesee Lower
11   1:15 pm  BUFC B06 Rivera 5-1 Seattle United West B06 White Wilburton Soccer Field
12   2:00 pm  HSA Select B06 - Whitney 1-0 MVP Rapids Delridge Community Center North Field
Sat, September 29, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
18   12:30 pm  Seattle United NE B06 Blue 2-3 Cascade FC B06 Green Addams 1 E/W
17   2:00 pm  HSA Select B06 - Whitney 1-3 BUFC B06 Rivera Delridge Community Center North Field
16   2:00 pm  NSC B06 White - Kingsmen 3-0 Seattle United West B06 White North Creek Playfields 1
19   2:45 pm  Rush Select B06 A 1-7 Seattle United South B06 Blue Kamiak HS Grass Field
Sat, October 6, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
24   11:00 am  Cascade FC B06 Green 4-0 Rush Select B06 A Jeanne Hansen Community Park #2 (Turf, lower)
23   1:00 pm  Crossfire Select B06 Red 0-6 Seattle United South B06 Blue Perrigo Park Perrigo 1
22   1:00 pm  Seattle United NE B06 Blue 2-1 Southlake Select B06 Red Roosevelt High School Roosevelt HS
25   2:00 pm  NSC B06 White - Kingsmen 3-2 MVP Rapids North Creek Playfields 2
21   3:45 pm  Seattle United West B06 White 1-2 HSA Select B06 - Whitney Lower Woodland #7
Sat, October 13, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
26   9:00 am  HSA Select B06 - Whitney 5-4 Seattle United NE B06 Blue Delridge Community Center North Field
28   3:00 pm  Crossfire Select B06 Red 2-0 Seattle United West B06 White Marymoor Park Marymoor 1
27   4:00 pm  Seattle United South B06 Blue 6-2 Southlake Select B06 Red Genesee Playfields Genesee Upper
29   4:10 pm  Rush Select B06 A 1-6 NSC B06 White - Kingsmen Archbishop Murphy High School (AMHS) Turf
30   6:45 pm  BUFC B06 Rivera 5-0 MVP Rapids Robinswood 2
Sat, October 20, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
33   10:30 am  Southlake Select B06 Red 5-1 Seattle United West B06 White Hazen High School Turf
32   11:00 am  Seattle United NE B06 Blue 1-6 Seattle United South B06 Blue Addams 1 E/W
31   2:00 pm  HSA Select B06 - Whitney 0-1 Crossfire Select B06 Red Delridge Community Center North Field
34   2:00 pm  NSC B06 White - Kingsmen 2-0 BUFC B06 Rivera North Creek Playfields 2
35   5:30 pm  MVP Rapids 0-5 Cascade FC B06 Green Ravensdale Park Field 4
Sat, October 27, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
38   9:00 am  Southlake Select B06 Red 2-3 HSA Select B06 - Whitney Hazen High School Turf
39   9:00 am  Cascade FC B06 Green 0-1 BUFC B06 Rivera Jeanne Hansen Community Park #2 (Turf, lower)
37   12:30 pm  Seattle United NE B06 Blue 2-5 Crossfire Select B06 Red Addams 1 E/W
40   1:30 pm  MVP Rapids 1-6 Rush Select B06 A Tahoma Senior High School Stadium Field
36   3:30 pm  Seattle United West B06 White 1-4 Seattle United South B06 Blue Lower Woodland #7
Sat, November 3, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
45   9:00 am  BUFC B06 Rivera 1-0 Rush Select B06 A Newport Hills Park Soccer Field
43   10:30 am  Crossfire Select B06 Red 0-2 Southlake Select B06 Red Marymoor Park Marymoor 1
41   11:00 am  Seattle United West B06 White 3-4 Seattle United NE B06 Blue Lower Woodland #7
42   1:30 pm  Seattle United South B06 Blue 2-0 HSA Select B06 - Whitney Miller Playfield Miller
44   2:00 pm  NSC B06 White - Kingsmen 3-3 Cascade FC B06 Green North Creek Playfields 1
Sat, November 10, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
47   9:00 am  Southlake Select B06 Red 0-3 NSC B06 White - Kingsmen Hazen High School Turf
48   9:00 am  Rush Select B06 A 0-3 Seattle United West B06 White Walter E. Hall Field #1
49   9:00 am  BUFC B06 Rivera 1-2 Crossfire Select B06 Red Wilburton Soccer Field
50   10:30 am  MVP Rapids 1-1 Seattle United NE B06 Blue Ravensdale Park Field 4
46   2:00 pm  HSA Select B06 - Whitney 0-5 Cascade FC B06 Green Delridge Community Center North Field
Sat, November 17, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
53   9:00 am  Southlake Select B06 Red 0-2 Seattle United South B06 Blue Hazen High School Turf
51   9:30 am  Seattle United West B06 White 0-3 Crossfire Select B06 Red Twin Ponds
54   12:30 pm  NSC B06 White - Kingsmen 3-1 Rush Select B06 A North Creek Playfields 1
55   1:30 pm  MVP Rapids 1-4 BUFC B06 Rivera Tahoma Senior High School Stadium Field
Sat, December 1, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
59   9:00 am  Cascade FC B06 Green 3-1 MVP Rapids Jeanne Hansen Community Park #2 (Turf, lower)
56   9:00 am  Seattle United West B06 White 3-2 Southlake Select B06 Red Lower Woodland #2
58   9:00 am  Crossfire Select B06 Red 3-2 HSA Select B06 - Whitney Marymoor Park Marymoor 2
60   9:00 am  BUFC B06 Rivera 2-3 NSC B06 White - Kingsmen Wilburton Soccer Field
57   12:00 pm  Seattle United South B06 Blue 0-1 Seattle United NE B06 Blue Washington Park
Sat, December 8, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
61   2:00 pm  HSA Select B06 - Whitney 4-0 Rush Select B06 A Delridge Community Center North Field
63   2:00 pm  Seattle United South B06 Blue 1-0 BUFC B06 Rivera Genesee Playfields Genesee Lower
62   2:30 pm  Seattle United NE B06 Blue 1-6 NSC B06 White - Kingsmen Roosevelt High School Roosevelt HS
65   4:00 pm  Cascade FC B06 Green 2-0 Seattle United West B06 White Chief Kanim Middle School Turf
Sun, December 9, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
52   3:00 pm  Seattle United NE B06 Blue 2-0 HSA Select B06 - Whitney Lower Woodland #7
Sat, December 15, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
20   9:00 am  MVP Rapids 0-2 Crossfire Select B06 Red Ravensdale Park Field 4
66   1:00 pm  Rush Select B06 A vs Cascade FC B06 Green Kasch Park Field #2
64   2:30 pm  Southlake Select B06 Red 3-1 MVP Rapids Hazen High School Turf
- has been rescheduled in last seven days (since Dec 9), - has been rescheduled since Aug 14  (current as of 12/16/18 10:15 am)